فایده های مدرک icdl

شاید برای شما هم این سوالات پیش آمده باشد که مدرک ICDL چیست؟ فایده ICDL چیست؟ در دنیای تکنولوژی مهمترین نیاز افراد، نیاز به مهارت­های کامپیوتری است. افراد برای انجام کارهای روزمره خود باید مهارت­ های کامپیوتری داشته باشند. دانش کامپیوتری پیش­ نیاز اکثر مهارت­ ها و مشاغل است. آموزشگاه آنلاین استارت آباد در ادامه این مقاله به این پرسش ­ها پاسخ می­ دهد: مدرک ICDL چیست؟ فایده های مدرک ICDL چیست؟ مدرک ICDL را از کجا می­ توان تهیه کرد؟ و…

ICDL چیست؟

ICDL مخفف عبارت International Computer Driving Licence به معنای گواهی بین المللی کار با کامپیوتر است.
مهارت­ های هفتگانه ICDL در دو سطح مقدماتی و پیشرفته آموزش داده می­ شود.
سطح مقدماتی شامل: مبانی کامپیوتر، کار با اینترنت و کار با ویندوز است.
سطح پیشرفته شامل: کار با نرم افزارهای office (ورد، اکسل، اکسس و پاورپوینت) است.
اصطلاحا به این دو سطح به ترتیب درجه2 و درجه1 گفته می­ شود.

ICDL و ECDL چه تفاوتی دارند؟

Ecdl در واقع مخفف European Computer Driving License به معنای گواهی اروپایی کاربری کامپیوتر است که خارج از اروپا با عنوان ICDL مطرح می­ شود. هر دو عبارت ICDL و  ECDLبه معنای دوره استاندارد مهارت­ های هفتگانه کامپیوتر است. در واقع ماهیت و محتوای هر دو یکی است و تفاوت آن­ ها در مکان به کار بردن کلمه است. در داخل اروپا ECDL و خارج از اروپا ICDL استفاده می شود.

چرا باید ICDL را یاد بگیریم؟

امروزه کامپیوتر جایگاه ویژه ­ای در زندگی افراد دارد به طوری که زندگی بدون کامپیوتر غیرممکن است. بنابر این در دنیای امروز اگر بخواهیم کارهای روزمره را به راحتی و بدون دغدغه و هزینه زیاد انجام دهیم باید مهارت­ های کامپیوتری را بلد باشیم. ما در هر دوره ای از زندگی باید مهارت هایی یاد بگیریم که اکثرا در کیفیت زندگی ما تاثیرگذارند. برای بخشی از زندگی تحصیلی و شغلی خود لازم است مهارت های هفتگانه ICDL را یاد بگیریم. در ادامه متن به بیان اهمیت و فایده های مدرک ICDL می پردازیم:

پروژه‌های دانشجویی

بخش مهمی از پروژه های دانشجویی اعم از پروژه های کلاسی، پروپوزال و پایان ­نامه و … نیاز به مهارت­ های ورد و پاورپوینت دارد. برای فعالیت­ های محاسباتی مهارت اکسل کاربرد ویژه ای دارد. در برخی رشته ها از اکسس بعنوان یک نرم افزار کاربردی استفاده می شود.

اگر دانشجو یا فارغ التحصیل دانشگاه باشید می دانید که دانشجویان برای هر پروژه درسی باید وقت یا هزینه زیادی را صرف کنند تا پروژه نهایی آماده شود. ممکن است دانشجویان به خاطر نداشتن مهارت کافی قبل از هر اقدامی به کافی نت مراجعه کنند تا پروژه را برای آن ها انجام دهد. برای یک پروژه درسی باید هزینه ای پرداخت کنند. علاوه بر آن باید برای رفت و برگشت و توضیح پروژه وقت زیادی صرف کنند. در بهترین حالت اگر کافی نت وقت داشته باشد و کار دانشجویی فوری نباشد و دقیقا متوجه درخواست دانشجو شود پروژه با صرف وقت و هزینه به سرانجام خواهد رسید.

اگر دانشجو مهارت های لازم را یاد گرفته باشد، با صرف زمان کوتاهی می تواند به راحتی و با کیفیت مطلوب پروژه خود را انجام دهد. بنابر این ضروریست دانشجویان برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه و افزایش کیفیت پروژه های خود مهارت­ های هفتگانه ICDL را یاد بگیرند.

امور اداری و کارمندی

کارمندان معمولا برای نوشتن نامه های اداری، انجام محاسبات، ارائه گزارشات و فعالیت های مشابه، باید مهارت های کامپیوتری خوبی داشته باشند. در واقع کارمندی که کار با کامپیوتر را بلد نباشد در هیچ سازمان و اداره ای جایگاهی نخواهد داشت. نگران نباشید اگر هنوز آموزش ICDL را شروع نکرده اید. هنوز دیر نشده!

پروژه‌های دانش ‌آموزی

همانطور که درباره پروژه های دانشجویی صحبت کردیم پروژه های دانش آموزی هم دارای اهمیت بالایی هستند. علاوه بر آن، زمینه ای برای افزایش مهارت و کیفیت کار در زمان دانشجویی خواهد بود.

کار در منزل

اگر افرادی مثل دانشجویان یا خانم های خانه دار بخواهند در منزل کار کنند و درآمد داشته باشند تنها با یادگیری  ICDL میتوانند به هدف خود برسند. یکی از مزایای دوره ICDL این است که نیاز به تجهیزات خاصی برای انجام پروژه یا کار در منزل ندارد و از این جهت یکی از مهمترین و بهترین مهارت های منجر به درآمدزایی در منزل است.

ابزارهای تولیدمحتوا و مدیریت مالی

از نرم افزارهایی که در دوره های ICDL آموزش داده می شود می توان در تولید محتوا و مدیریت مسائل مالی شخصی یا اداری کمک گرفت. بعنوان مثال یادگیری نرم افزار ورد یا پاورپوینت یکی از مهم ترین نرم افزارهای تولید محتوای متنی_تصویری است. همچنین نرم افزار اکسل جهت امور مالی کمک کننده خواهد بود.

فایده مدرک ICDL چیست؟

در سال های اخیر تا اکنون شاهد بوده ایم که افراد زیادی برای بدست آوردن مشاغل متفاوت با هم رقابت می کنند. بعنوان مثال هر سال تعداد زیادی از افراد در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، آزمون های وکالت و … شرکت می کنند.

 یکی از فایده های مدرک ICDL این است که به افراد کمک می کند تا به شغل مورد نظر خود نزدیک تر شوند. در واقع برای کسب جایگاه در سازمان های اجرایی و دولتی، شرکت های خصوصی و … حداقل باید مدرک ICDL داشت.

سازمان ها، ادارات، شرکت ها و … مدرک ICDL را تضمینی بر توانایی های کامپیوتری افراد می دانند. به همین علت افرادی که این مدرک را دارند یک قدم از بقیه جلوترند. البته صرفا داشتن این مدرک کافی نیست و یادگیری عملی این مهارت ها نیز اهمیت به سزایی دارد.

چطور می توانیم مهارت های هفتگانه ICDL را یاد بگیریم؟

در سال های گذشته تنها مراکز خاصی به آموزش ICDL می پرداختند و مجوز برگزاری این دوره ها تنها در اختیار مراکزی مانند فنی و حرفه ای بود.

کم کم نیاز جامعه به این آموزش ها افزایش یافت. شرکت ها و موسسات آموزشی مختلفی به نمایندگی از سازمان فنی و حرفه ای و مراکز رسمی معتبر، در این زمینه شروع به فعالیت کردند. بعد از شیوع کرونا و افزایش آموزش های اینترنتی و عدم امکان برگزاری کلاس های حضوری، ارائه این دوره در بستر اینترنت رشد چشمگیری داشت.

اگر دانشجو، مادر، کارمند و یا صاحب کسب و کار خود هستید و به هر علتی با کمبود وقت مواجهید، نگران نباشید. پیدا کردن محتوای آموزشی این دوره به صورت آنلاین و آفلاین اصلا کار سختی نیست. شما می توانید با دانلود دوره ICDL، هر وقت از شبانه روز خواستید این دوره را مشاهده کنید.

یکی از مزایای دوره های خوب ICDL مجازی امکان شرکت در آزمون آنلاین است. اگر دوره ای آزمون داشته باشد به یادگیری شما بیشتر کمک می کند. با شرکت در آزمون متوجه خواهید شد مطلب را خوب یاد گرفته اید یا نه. همچنین برخی دوره های ICDL مجازی امکان اخذ مدرک ملی یا بین المللی دارند. این یک امتیاز برای دوره های مجازی محسوب می شود.

کدام دوره ICDL را تهیه کنیم؟

  1. دانلود دوره ICDL از هر سایت آموزشی که این دوره را داشته باشد امکان پذیر است. همانطور که قبلا گفتیم بهتر است در دوره هایی شرکت کنید که هم آزمون و هم مدرک معتبر داشته باشند.
  2.  حتما درباره صحت اعتبار مدرک دوره تحقیق کنید. لازم است بدانید که سازمان مورد نظر شما مدرک کدام سازمان یا نهاد را می پذیرد. مثلا برخی سازمان ها فقط مدارک دانشگاهی یا فنی حرفه ای را می پذیرند. برای بعضی ادارات و شرکت ها هم مهم نیست مدرک را چه نهادی صادر کرده است صرفا وجود مدرک و داشتن مهارت برای آن ها کافی است.
  3. دوره هایی که پکیج فیزیکی دارند را در اولویت قرار دهید.
  4. کیفیت آموزش ICDL مجازی نسبت به هزینه آن مهم تر است. پس سعی کنید دوره ای را انتخاب کنید که هم کیفیت تدوین محتوا و هم سطح علمی مدرس آن بالا باشد.
  5. دوره هایی که پشتیبانی فنی و محتوایی دارند از پشتوانه علمی و نوعی تضمین کیفیت برخوردارند. چون شما در دوره مجازی شرکت می کنید ممکن است سوالاتی برای شما پیش آید. بنابر این دوره ای را انتخاب کنید که پشتیبانی فنی و محتوایی داشته باشد.
  6. اگر از آن دسته افرادی هستید که با ویدئو و صوت سخت ارتباط می گیرید و با متن راحت تر هستید، توصیه می کنیم دوره ای را تهیه کنید که جزوه متنی-تصویری داشته باشد.
  7. بعد از تحقیق درباره مجموعه و مدرس و بررسی جنبه های مثبت و منفی دوره باید به خرید و دانلود دوره ICDL فکر کنید.
  8. بعد از مراحل بالا می توانید دوره مورد نظر خود را با شرایط خاص مثل خرید با تخفیف یا خرید قسطی یا مرحله ای تهیه کنید.
  9. دقت کنید ضمانت بازگشت وجه و پرداخت از درگاه های امن اینترنتی از نکات مهم خرید دوره از سایت های مختلف و پرداخت هزینه است.

 

مدرک دوره را چگونه می­ توان تهیه کرد؟

دریافت مدرک ICDL حتی در دوره های ICDL مجازی تنها با کسب حداقل امتیاز در همه آزمون های کتبی و عملی امکان پذیر است. مدرکی که برخی سایت ها بدون شرکت در آزمون صادر می کنند فاقد اعتبار قانونی است. پس اگر به دنبال مدرک بین المللی یا مدرک ملی معتبر هستید فقط از سایت ها و مراکز معتبر اقدام به خرید و دانلود دوره ICDL کنید. بعد از اینکه در این مقاله با فایده های مدرک ICDL آشنا شدید بهتر متوجه می شوید که چرا مدرکی که بدون آزمون ارائه می شود فاقد اعتبار است.

 

نکته در گوشی درباره دانلود دوره ICDL

ما درباره فایده های مدرک ICDL و ویژگی های یه دوره خوب کلی حرف زدیم اما اگر تحقیق درباره دوره های ICDL مجازی برای شما وقت گیر و سخته پیشنهاد می کنیم نظرات کاربران همین سایت رو بخونید …