آموزش‌ کامل مهارت‌های هفتگانه ICDL

امان از این آموزش‌ کامل مهارت‌های هفتگانه ICDL! می‌بینید چه انقلابی راه انداخته؟ از یک طرف آنقدر جذاب است که دوست داری هر طوری هست یاد بگیری. از طرف دیگر اگر نخواهی آن را یاد بگیری، نمی‌توانی کاری پیدا کنی که با ICDL ارتباطی نداشته باشد. انگار راه چاره‌ این است که یک بار برای همیشه مهارت های هفت گانه را عالی یاد بگیری.

اگر راهی پیدا می‌شد که در خانه بنشینیم و یک آموزش باکیفیت ببینیم خیلی بهتر بود. اما از میان انبوه آموزش‌های ICDL کدام را انتخاب کنیم؟ با خواندن ادامه مقاله می‌توانید بهترین گزینه آموزش‌ کامل مهارت‌های هفتگانه  ICDL را انتخاب کنید.

دوره‌های مجازی ICDL

شما می‌توانید دوره‌های مجازی ICDL را با استادی باتجربه که سابقه ۲۰ سال تدریس دارد تهیه کنید. این دوره‌ها از پشتیبانی حرفه‌ای رایگان نیز برخودار است.

دوره‌های مهارت‌های هفتگانه ICDL

حالا اگر دوره‌های ICDL را یاد بگیریم چه چیزی به سواد ما اضافه می‌شود؟ یا اصلا ICDL به چه معناست؟ ICDL مخفف عبارت International Computer Driving License به معنای گواهینامه بین المللی مهارت‌های کار با کامپیوتر است. ICD استاندارد جهانی دوره ICDl دارای هفت مهارت است:.

 1. مبانی کامپیوتر
 2. کار با اینترنت
 3. کار با ویندوز
 4. نرم افزار Word
 5. نرم افزار PowerPoint
 6. نرم افزار Excel
 7. نرم افزار Access

که این هفت مهارت طبق آخرین استاندارد آموزشی سازمان فنی و حرفه ای کشور در 130 ساعت تدریس می شود.

در ادامه به صورت خیلی خلاصه، هر کدام از این مهارت‌ها را توضیح می‌دهیم:

1. دوره مبانی کامپیوتر و سخت افزار

در این دوره با تاریخچه کامپیوتر، انواع سخت افزار و لوازم کامپیوتر و کاربردهای آن ها آشنا می‌شوید. داشتن یک آشنایی حداقلی با سخت افزار کامیپوتر لازمه هر کاربر کامپیوتر است که خیلی از افراد از آن غافلند.

2. کار با ویندوز

دومین مهارت دوره ICDL نحوه کار با سیستم عامل ویندوز است. شما تا به حال با کدام نسخه ویندوز کار کرده اید؟ ویندوز7، ویندوز8 یا ویندوز 10؟ کار با ویندوز اولین مهارتی است که هر کاربر کامپیوتر یاد می گیرد. اما خیلی از افراد این مهارت را به صورت تجربی یادگرفته و مهارت و دانش لازم برای استفاده سریع و بهینه از این سیستم عامل را ندارند.

استفاده بهینه از ویندوز

می‌دانید اگر ویندوز را به صورت کاربردی یاد بگیرید چقدر در وقت خود صرفه جویی می‌کنید؟ سیستم عامل ویندوز قابلیت­ ها و امکانات زیادی دارد که برای کاربران عمومی کامپیوتر طراحی شده تا بتوانند با استفاده از این امکانات حداکثر استفاده و آن هم استفاده بهینه از کامپیوتر خود را ببرند.

پس اگر شما هم می خواهید یک کاربر حرفه ای سیستم عامل ویندوز شوید به شما توصیه می­ کنیم در دوره آموزشی سیستم عامل ویندوز که مهارت دوم دوره ICDL می باشد شرکت کنید.

محتویات آموزش ویندوز

در آموزشگاه آنلاین استارت­ آباد، این مهارت را در قالب 27 ویدئوی کوتاه که در مجموع دو ساعت و 40 دقیقه می باشد، ارائه دادیم. یادتان باشد این مهارت هم مثل تمامی مهارت دیگر دوره ICDL استارت آباد دارای کتاب و جزوه آموزشی متنی-تصویری است.

3. کار با اینترنت

به احتمال زیاد شما هم کاربر اینترنت هستید؛ اما کاربر حرفه‌ای اینترنت بودن مزایای خاص خودش را دارد. فضای مجازی و شبکه جهانی اینترنت بسیار وسیع و گسترده شده است. به طوری که امروزه بخش بزرگی از زندگی ما شامل مسائل مربوط به اینترنت است. اگر یک روز اینترنت کامل قطع شود چه اتفاقی می افتد؟! زندگی عادی ما مختل خواهد شد.

بهتر است همه افراد جامعه کار با اینترنت را به خوبی یاد بگیرند تا بتوانند از امکانات، قابلیت­ ها و ظرفیت­ های موجود در اینترنت حداکثر استفاده را داشته باشند و از ریسک ­ها و خطرات موجود در آن مطلع باشند تا هیچگاه گرفتار نشوند.

پس اگر شما هم می خواهید یک کاربر حرفه ای اینترنت شوید به شما توصیه می­ کنیم در دوره آموزشی کار با اینترنت که مهارت سوم دوره ICDL می باشد شرکت کنید. در آموزشگاه آنلاین استارت آباد، این مهارت در قالب 29 ویدئوی کوتاه که در مجموعه سه ساعت و 20 دقیقه می باشد ارائه شده است.

مهارت‌های هفتگانه ICDL کاربرد word

4. نرم افزار Word

چه دانشجو باشید، چه کارمند و یا در هر شغل دیگر، احتمالا با نرم افزار word کار کرده اید. به جرأت می توانیم بگوییم که پرکاربردترین نرم افزار مجموعه آفیس، نرم افزار Word است. می توان گفت همه کاربران کامپیوتر حداقل یکبار با این نرم افزار کار کرده اند و بیشتر کامپیوتری ها هر روز از این نرم افزار در کارهای خود استفاده می کنند.

قابلیت های نرم افزار Word

این نرم افزار قابلیت ها و امکانات بسیار زیادی دارد که در دوره WORD پیشرفته آموزش داده می شود. اگر دوست دارید خیلی سریع و فشرده در کمتر از 5 ساعت این نرم افزار را به صورت کاربردی یاد بگیرید دوره Word مقدماتی استارت آباد را از دست ندهید.

Word مهارت چهارم دوره ICDL و مهارت اول دوره ICDL درجه یک است. در مجموعه آموزشی استارت ­آباد، این مهارت در قالب 37 ویدئوی کوتاه که در مجموع چهار ساعت و 15 دقیقه می باشد ارائه شده است.

مهارت های هفتگانه ICDL

5. نرم افزار PowerPoint

خیلی ها PowerPoint را ارائه مطلب ترجمه می کنند. تا حالا نرم افزاری بهتر از پاورپوینت برای ارائه مطلب عرضه نشده است. همه معلم ­ها، اساتید، دانشجویان، دانش آموزان و هر فردی که بخواهد یک ارائه کلاسیک داشته باشد مطالب خود را تحت یک فایل پاورپوینت تنظیم و ارائه می کند.

محتویات دوره آموزشی PowerPoint

یادگیری این نرم افزار بسیار آسان است به ویژه برای افرادی که Word را بلد هستند.

مهارت‌های هفتگانه ICDL

6. نرم افزار Excel

خیلی ها فکر می کنند اکسل مخصوص حسابدارها و افرادی است که فعالیت مالی و محاسباتی انجام می دهند. ولی خبر خوب این است که اکسل یک نرم افزار بسیار کاربردی و عمومی است که یادگیری آن را به همه توصیه می کنیم. با استفاده از این نرم افزار نه‌ تنها می‌توانید برنامه‌های مالی خود را مدیریت کنید بلکه برنامه ریزی و خیلی کارهای دیگر نیز امکان پذیر است.

محتویات دوره آموزشی Excel

این دوره با کیفیت پر از مثال‌های کاربردی برای کارهای اداری و یا استفاده‌های شخصی است. شما می‌توانید یکبار برای همیشه این نرم افزار را بیاموزید. پس اگر شما هم می خواهید یک کاربر حرفه ای Excel شوید به شما توصیه می­ کنیم در دوره آموزشی Excel که مهارت ششم دوره ICDL استارت آباد است، شرکت کنید.

در مجموعه آموزشی استارت ­آباد، این مهارت در قالب 20 ویدئوی کوتاه که در مجموع 3 ساعت می باشد ارائه شده است. راستی! این مهارت هم مثل تمامی مهارت دیگر دوره ICDL استارت آباد دارای کتاب و جزوه آموزشی متنی-تصویری است.

مهارت‌های هفتگانه ICDL

7. نرم افزار Access

Access به معنای دسترسی است. دسترسی به چه اطلاعاتی؟

تا حالا عبارت بانک اطلاعاتی را شنیدید؟ اکسس نرم افزاری است برای ساخت بانک های اطلاعاتی و ذخیره اطلاعاتی که در آینده به آن ها و گزارش های آن ها نیاز است. این نرم افزار تخصصی ترین و فنی ترین نرم افزار مجموعه آفیس است.

 Access را آسان یاد بگیرید

خیلی ها در دوره های آموزشی به ویژه ICDL از یادگیری این نرم افزار فرار می کنند. حتی اساتید تلاش می کنند زود از آن رد شوند. چرا؟ فکر می کنند این نرم افزار خیلی کاربردی نیست و آموزش و یادگیری آن برایشان سخت است.

ما الان در عصر فناوری اطلاعات قرار داریم. دنیای اطراف ما به دنیای اطلاعات تبدیل شده است. هر کاری می خواهیم انجام دهیم اطلاعات ما را در یک بانک اطلاعاتی ثبت می کنند. اکسس ساده ترین نرم افزار برای ساخت بانک اطلاعاتی و ذخیره و بازیابی اطلاعات است. در این عصر اطلاعات بهتر است هر فردی که با کامپیوتر کار می کند اکسس را یاد بگیرد تا بتواند در کارهای روزمره خود هر جایی که نیاز به ذخیره و بازیابی اطلاعات مهم است یک بانک اطلاعاتی در اکسس بسازد.

محتویات دوره آموزشی Access

مهندس محمدجواد مهرآبادی، مدرس دوره ICDL استارت آباد یکی از اساتید باتجربه دوره Access پیشرفته است و Access مقدماتی که مهارت هفتم دوره ICDL است را به زبانی ساده و بسیار کاربردی تدریس کرده تا همه افراد بتوانند این نرم افزار را یاد بگیرند.

شما می توانید آموزش این مهارت را در قالب 44 ویدئوی کوتاه که در مجموع 2 ساعت و 20 دقیقه می باشد، در سایت استارت آباد مشاهده کنید. اگر جزوه های آموزشی دیگر مهارت های دوره ICDL در استارت آباد را نخوانده اید از جزوه Access غافل نشوید. واقعا منحصر به فرد است.

ویژگی‌های دوره‌های مهارت‌های هفتگانه ICDL در استارت آباد

ما در آموزشگاه آنلاین استارت آباد مجموعه ای نفیس از آموزش کامل مهارت‌های هفتگانه را با ویژگی‌های عالی زیر، در اختیار شما قرار داده ایم:

 • مشاهده آفلاین دوره
  اگر کمبود وقت دارید، می‌توانید این دوره‌ها را در هر زمانی که فرصت داشتید به صورت آفلاین ببینید.
 • آزمون مجازی
  پس از دیدن دوره‌ها نیز در هر ساعت از شبانه روز، می‌توانید آزمون بدهید تا در صورت قبولی، مدرک ICDL را دریافت کنید.
 • اعطای گواهینامه
  تیم استارت آباد با همکاری دانشگاه قم به شما گواهینامه معتبر اهدا می‌کند و می‌توانید این مدرک را درب منزل خود تحویل بگیرید.
 • کتاب و جزوه متنی
  در کنار ویدئوهای با کیفیت، جزوه‌های متنی هم در اختیار شما قرار می‌گیرد. به این ترتیب بعد از این که مطالب را با استفاده از ویدئوها یاد گرفتید، با یک نگاه مختصر به جزوه می‌توانید به خوبی از پس آزمون بربیایید.

این دوره حدود ۵۰۰۰ شرکت کننده داشته و ۹۸% آنها رضایت داشته‌اند. پس دیگر معطل نکنید، شما تا یادگیری مهارت‌های هفتگانه ICDL تنها یک کلیک فاصله دارید.