بخش اول: معرفی دوره آموزش کاربر ICDL درجه 2

[videm-player course=”3b9e4228-ac6c-11ee-8ac7-3eafc602502d” media=”3bacdc72-ac6c-11ee-8ac7-3eafc602502d”]

 

یادگیری مهارت‌های هفتگانه icdl به چه کسانی توصیه میشود ؟

وقتی شما در جامعه‌ای  زندگی می‌کنید که کامپیوتر و گوشی تلفن همراهتان تبدیل به یک ابزار عمومی شده و خیلی از کارهای عادی و شخصی افراد، توسط کامپیوتر انجام می‌شود، پس همه‌ی مردم جامعه باید icdl را یاد بگیرند. حتی برخی از سازمان‌ها کارمندانشان را مجبور می‌کنند که  گواهینامه‌ی icdl ارائه کنند و این مهارت را بلد باشند.

درحا حاضر، شما برای گرفتن گواهینامه رانندگی آموزش می‌بیند و وقتی گواهینامه گرفتید دیگران از شما توقع ندارند که بتوانید ماشین هم تعمیر کنید  ولی این توقع  هست که وقتی کاپوت ماشین بالا زده می‌شود خیلی از لوازم و قطعات داخل ماشین را بشناسید. حتی وقتی ماشین شما پنچر شد، دیگر منتظر تعمیرگاه نمی‌نشنید بلکه خود شما لاستیک را تعویض می‌کنید.

خب؛ حالا گواهینامه‌ای وجود دارد مثل گواهینامه‌ی ماشین که به جای رانندگی ماشین باید کار با کامپیوتر را در آن یاد بگیریم. این گواهینامه یک گواهینامه بین‌المللی مرکزی هست که  هر فردی که متقاضی باشد طبق  استاندارد آموزشی که دیده این گواهینامه را دریافت می‌کند. این مدرک را تاکنون یازده میلیون نفر با چهل و یک زبان مختلف و در چهل و هشت کشور به وسیله‌ی بیست و چهار هزار مرکز نمایندگی بنیاد ICDLدریافت کرده‌اند.

وقتی این گواهینامه را گرفتید می‌توانید با کامپیوتر کار کنید اما باید ساعت‌ها و روزها تمرین کنید تا این مهارت به جایی برسد که شما بتوانید نرم‌افزارهای مورد نیاز سیستم را تامین  و حتی بعضی از قطعات آن را تعمیر و تعویض کنید.

آنچه در دوره مبانی کامپیوتر یاد خواهید گرفت:

دوره ICDL دو مرحله دارد: ما در دوره‌ی ICDL درجه‌ی دو آموزشگاه استارت آباد ابتدا  مقداری درباره‌ی سخت‌افزار صحبت خواهیم کرد و سعی می‌کنیم به گونه‌ای کار کنیم که وقتی درب یک کیس یا کامپیوتر باز شد شما تمامی قطعات داخل آن را بشناسید و اگر یک متن فنی در مورد تعمیرات کامپیوتر مطالعه کردید آن را به راحتی متوجه شوید. انواع حافظه  و کاربرد آن را برای شما توضیح خواهیم داد حافظه‌های مثل انواع معماری‌ها ،هارد دیسک، رم ،رام ،سی‌دی و….  واحدها و تعاریف مربوط به کامپیوتر مانند بیت بایت مگابایت و گیگابایت را معرفی میکنیم و در ادامه تجهیزات و لوازم جانبی کامپیوتر، انواع آن و ویژگی آن ها را بررسی خواهیم کرد .

مثلا یکی از ابزارهای پرکاربرد کامپیوتر صفحه کلید است.در صفحه کلید برخی از کلیدها برای تایپ حروف هستند اما برخی از کلیدها را وقتی می‌زنید حرفی تایپ نمی‌شود. حتی یک سری کلیدهای ترکیبی هستند که کارهای مختلفی در کامپیوتر انجام می‌دهند. این موارد را به مرور در این دوره توضیح خواهیم داد.

به مرور،نکات مربوط به تمام قطعات جانبی را توضیح خواهیم داد. اسکنرها را بررسی می‌کنیم حتی چاپگرهای نسل جدید که به عنوان چاپگرهای چند کاره در بازار  فروخته می‌شود  را به شما معرفی خواهیم کرد تا اگر نیاز پیدا کردید لوازم جانبی بخرید براساس نیازتان بدانید که باید چقدر هزینه کنید و چه نوع وسیله ای را خریداری نمایید.

انواع سیستم عامل را در icdl درجه دو در مهارت اول بررسی خواهیم کرد و سیستم عامل ویندوز را به عنوان سیستم عاملی که کاربران کامپیوتر در ایران و در دوره‌ی ICDL به آن نیاز دارند را معرفی خواهیم کرد و در مهارت دوم ویندوز 10 را به شما آموزش می‌دهیم. انواع شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت را بررسی میکنیم ؟  اصطلاحاتی مثل آپلود و دانلود فایل، فضای ذخیره‌سازی ابری که یکی از مباحث جدید در فضای مجازیست را توضیح خواهیم داد و کاربرد آن را  خواهیم گفت….