چرا به مدرک icdl نیاز داریم؟ ضرورت مدرک icdl

در دنیای امروز که به دنیای تکنولوژی معروف است، کامپیوتر جزء جدایی‌ناپذیر زندگی بشر است. همه ما برای انجام کارهای روزمره خود به دانش کامپیوتری نیاز داریم. اما در ایران یک ضرورت دیگر برای یادگیری کامپیوتر و داشتن مدرک icdl وجود دارد. آموزشگاه کامپیوتر استارت آباد در این مقاله به این موضوع حیاتی می‌پردازد.

چرا مدرک icdl اینقدر مهم است؟

حتما شما هم اسم آزمون‌های استخدامی را شنیده‌اید. هر سال در ایران آزمونی برای جذب نیرو در سازمان‌ها و ادارات دولتی برگزار می‌شود و تعداد زیادی از افراد در این آزمون شرکت ‌می‌کنند تا برای کسب موقعیت شغلی خود به رقابت بپردازند.

بعد از قبولی در این آزمون، پذیرفته‌شدگان مرحله اول برای مصاحبه دعوت می‌شوند. علاوه بر مدارک شناسایی و تحصیلی، یکی از مدارک مهمی که باید به همراه داشته باشید، مدرک icdl معتبر است. در واقع می‌توان گفت افرادی که قبل از آزمون استخدامی اقدام به یادگیری کامپیوتر و دریافت مدرک می‌کنند شانس بیشتری برای کسب موقعیت شغلی مورد نظر خود دارند.

علاوه بر آن حتی اگر در آزمون استخدامی هم شرکت نکنید، اکثر سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی و نیمه دولتی هم برای جذب نیرو، روی داشتن مهارت‌های کامپیوتری و مدرک آن تاکید دارند.

استخدام با مدرک ICDL

استخدام با مدرک ICDL

چرا اکثر سازمان‌ها روی مدرک مهارت icdl معتبر تاکید دارند؟

پاسخ این سوال به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

  1. داشتن این مدرک به  معنای داشتن تسلط بر کارهای کامپیوتری و مهارت کامل استفاده از کامپیوتر و نرم‌افزارهای آفیس است:
    در ادارات و سازمان‌ها و شرکت‌ها ضروری است که کارمندان بتوانند گلیم کامپیوتری خود را از آب بیرون بکشند. به عنوان مثال دانش استفاده از اینترنت و مرورگر برای شرکت‌های خصوصی و دانش کار با نرم‌افزارهای word و excle در ادارات دولتی بسیار اهمیت دارد.
  2. این مدرک نشان می‌دهد شما فرد یادگیرنده‌ای هستید، البته این موضوع برای شرکت‌های خصوصی اهمیت بالاتری دارد:
    یعنی شما اگر برای کار خود نیاز به یادگیری داشته باشید، کارفرما می‌تواند روی شما حساب کند.

 

نکته در گوشی استارت آباد: در مقاله بعدی به شما میگیم چطور می‌تونید به آسانی، با کمترین هزینه و صرف کمترین زمان مدرک icdl بگیرید!